Kontakt

Proboszcz:
ks. mgr Ireneusz Sawicki,
tel. 660 693 468

xirek1@wp.plNajświeższe wiadomości - kliknij na:
900 latLink do oficjalnej strony parafii.

Prace montażowe ołtarza rozpoczęte.


Wielki CzwartekNiedziela PalmowaMODLITWA DO ŚWIĘTEGO JÓZEFA

Pomnij o Najczystszy Oblubieńcze Najświętszej Maryi Panny,
że nigdy nie słyszano, aby ktokolwiek wzywając Twej pomocy,
miał być przez Ciebie opuszczony.
Tą ufnością ożywiony, przychodzę do Ciebie Stróżu i Opiekunie
Syna Bożego Jezusa Chrystusa i proszę o Twoją opiekę teraz,
a szczególnie w ostatniej chwili życia mojego.
Amen.Odnowiony nagrobek

Odnowiony z inicjatywy i na koszt IPN Gdański, cokolik nagrobny powstańca.


Dożynki 2021 w fotorelacji S.Roszaka.Święto Bożego Ciała.11 listopada, Święto Niepodległości.(fotografie zaczerpnięte ze strony parafialnej na Facebooku)Dzień Wszystkich Świętych to obchodzona 1 listopada chrześcijańska uroczystość ku czci znanych i nieznanych świętych. Odwiedziliśmy cmentarze, by zapalić znicze i pomodlić się przy grobach za naszych bliskich i przyjaciół.


Gratulujemy ks.proboszczowi Ireneuszowi nominacji na stanowisko Wicedziekana Dekanatu Brzeskiego.
Podziękowanie dla Agaty Gołębiewskiej za przysłany obszerny fotoreportaż z festynu oraz Elżbiety Waleckiej za zdjęcia "jarzębinek" i kucharza, zdjęcia do obejrzenia w galerii "Dożynki-festyn1".

3.06.2012 do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiło osiemnaścioro dzieci.Dzień Matki, występ grupy dziecięco-młodzieżowej.3-maja Święto Konstytucji
Ponownie grupa młodzieży przedstawiła spektakl słowno muzyczny o charakterze patriotycznym.Bóg, Honor, Ojczyzna...
Wielkie brawa dla grupy młodzieżowej, która z okazji Święta Niepodległości przygotowała i przedstawiła spektakl słowno muzyczny.


Zdarza się w życiu, że musi nami coś wstrząsnąć, abyśmy przejrzeli na oczy, zaczęli myśleć intensywniej i konstruktywnie, jakby przebudzeni po długim śnie. Wstrząsem takim dla społeczności parafii dąbskiej była nagła śmierć proboszcza. Na co dzień trochę niepokorni, często nieposłuszni na słowa swego pasterza, po jego śmierci tłumnie w wielkim skupieniu i z wielkim wzruszeniem, stawili się na uroczystościach pożegnania i pogrzebowych. Trzeba było aż śmierci, aby docenić jego starania, a także poświęcenie dla parafii, parafian i determinacji w budowie nowego kościoła. Wielu ze smutkiem przyznawało, że tak do końca to nie wiedzieli o jego oddaniu dla tej właśnie parafii. Dlaczego tak się stało?, może czas to zmienić. Zmienić poprzez dostrzeganie dobra , a większej negacji dla zła. Przecież przykłady naszej bierności, słabości wiary i zbyt małej troski o bliźniego padały wielokrotnie w kazaniach. Czy słowa te dobrze były odbierane, rozumiane, czy tylko wysłuchane?, to pytanie pozostawiam do refleksji każdemu z osobna. Wobec nowych wyzwań na czas prowadzenia parafii przez Ks. mgr Sawickiego, potrzeba aktywnego włączenia się od początku w odbudowę wiary we własnych sercach i umysłach. Niech wprowadzanie w nasze życie, wskazówek wypowiadanych przez zmarłego Św. Pamięci Ks. proboszcza, o całkowite zaufanie Chrystusowi, bezwarunkową miłość do niego i bliźniego, będzie naszym wkładem ku jego pamięci i kamieniem węgielnym pod przewodnictwo nowego proboszcza.